Aanvullende boeken bij Code D
Wil je met jouw klas lezenderwijs verder op ontdekkingsreis? Ontdek dan onze boekenpakketten die aansluiten op de thema’s van wereldoriëntatie.
Aanvullende boeken bij Code D
Wil je met jouw klas lezenderwijs verder op ontdekkingsreis? Ontdek dan onze boekenpakketten die aansluiten op de thema’s van wereldoriëntatie.
Door de vele boekentips in Code D maak je van wereldoriëntatie een leesfeest. In het werkboek van de leerlingen staat altijd een boekfragment uit een leesboek dat past bij het thema. In de Doris voor de leerkracht staan nog meer thematische boekentips voor boeken die je in de klas kunt aanhalen. De getipte boeken passen bij het thema en zijn zowel verhalend als informatief. Wil je met jouw (combinatie)klas verder op ontdekkingsreis en meer kinderboeken lezen over wereldoriënterende thema’s zoals het menselijk lichaam, Egypte of de Romeinen? Of juist een gesprek aangaan over hun leefomgeving? Op deze pagina vind je boekentips voor leerlingen in groep 5-6 en groep 7-8 aansluitend bij de thema’s van wereldoriëntatiemethode Code D. Het zijn verhalen, zoekboeken, graphic novels en informatieve boeken. Bij ieder thema is een boekenpakket beschikbaar in onze webshop.
Boekenpakketten voor groep 5-6
Domein Mens & Natuur
- Boekenpakket thema Grondstoffen (groep 5-6)Informatief boek€84,38
- Boekenpakket thema Waarnemen (groep 5-6)Informatief boek€92,87
- Boekenpakket thema De wijk (groep 5-6)Fictie€100,87
- Boekenpakket thema Menselijk lichaam (groep 5-6)Fictie€68,96
Domein Mens & Maatschappij
- Boekenpakket thema Het Koninkrijk der Nederlanden (groep 5-6)Informatief boek€114,88
- Boekenpakket thema Nederland in de Tweede wereldoorlog (groep 5-6)Informatief boek€101,87
- Boekenpakket thema Wereldtaal (groep 5-6)Fictie€86,95
- Boekenpakket thema Romeinen (groep 5-6)Fictie€66,43
Boekenpakket | Aansluiting bij Code D | Onderwerp |
Thema De Wijk | Domein 5.2 Mens & Natuur | De Wijk |
Thema Menselijk Lichaam | Domein 5.5 Mens & Natuur | Een reis door je lijf |
Thema Romeinen | Domein 5.2 Mens & Maatschappij | Daar komen de Romeinen |
Thema Wereldtaal | Domein 5.5 Mens & Maatschappij | Hebban olla vogala |
Thema Grondstoffen | Domein 6.3 Mens & Natuur | Uit de grond |
Thema Waarnemen | Domein 6.4 Mens & Natuur | Wie neemt wat waar |
Thema Het Koninkrijk der Nederlanden | Domein 6.3 Mens & Maatschappij | Het Koninkrijk der Nederlanden |
Thema Nederland in de Tweede Wereldoorlog | Domein 6.4 Mens & Maatschappij | Wereldoorlog in Nederland |
Boekenpakketten voor groep 7-8
Domein Mens & Natuur
- Boekenpakket thema Ecosystemen (groep 7-8)Informatief boek€81,43
- Boekenpakket thema Ontwerpers en Ontwerpen (groep 7-8)Informatief boek€113,92
- Boekenpakket thema Van baby tot volwassene (groep 7-8)Fictie€74,47
- Boekenpakket thema Gezondheid (groep 7-8)Informatief boek€86,96
Domein Mens & Maatschappij
- Boekenpakket thema Kolonialisme (groep 7-8)Fictie€108,90
- Boekenpakket thema Egypte (groep 7-8)Fictie€93,87
Boekenpakket | Aansluiting bij Code D | Onderwerp |
Thema Gezondheid | Domein 7.2 Mens & Natuur | Gezondheid |
Thema Van baby tot volwassene | Domein 7.5 Mens & Natuur | Van baby tot volwassene |
Thema Egypte | Domein 7.2 Mens & Maatschappij | Het ontstaan van een land |
Thema Kolonialisme | Domein 7.5 Mens & Maatschappij | Europa wil meer |
Thema Ontwerpers en ontwerpen | Domein 8.3 Mens & Natuur | Ontwerpers en ontwerpen |
Thema Ecosystemen | Domein 8.4 Mens & Natuur | Landschap en ecosystemen |
Duik in de tijd van
Kennis van de wereld opbouwen doe je ook met deze prachtige leesboeken over kinderen in andere tijden, geschreven door bekende auteurs als Marco Kunst, Henk Hardeman en Bies van Ede. In de rijke teksten genieten kinderen van spannende en speelse verhalen over kinderen die leefden in de prehistorie, ridders of avonturen beleven in de tijd van kinderarbeid in Nederland en onze bevrijding. De boeken staan vol slimme weetjes, tijdbalk en verwijzingen naar sporen van de verschillende tijden in de omgeving van nu. Ze nemen lezers mee op reis door de tijd.
“Tien prachtige historische boeken inclusief tijdbalk en slimme weetjes!”
Lees je digiwijs
De spannende boeken in de serie Lees je digiwijs gaan juist over hedendaagse onderwerpen als gamen, gehackt worden, nepnieuws, robots en computergestuurde omgeving. De verhalen en de bijbehorende werkbladen stimuleren kinderen om kritisch en bewust na te denken over digitale media. In de informatieve kaders en woordenlijst leren zij meer over mediawijze begrippen.
“Lezenderwijs worden kinderen digiwijs!”