Samenhang tussen leergebieden: hoe doe je dat bij taal?
De nieuwe kerndoelen vragen om meer samenhang tussen de verschillende leergebieden. Hoe doe je dat in het vak Taal? Een voorbeeld bij kerndoel 6: ‘De leerling toont inzicht in taal als systeem’.
In Zwijsenmethode Taaljacht koppelen we spelling en grammatica aan het schrijfproces. Want spelling en grammatica krijgen pas echt betekenis als ze landen in je eigen tekst. En zeker als je die tekst gaat voorlezen of publiceert. Natasja van Boxtel, uitgever Taal bij uitgeverij Zwijsen, vertelt je meer in onderstaande video.
Leerlingen maken een schrijfproduct en controleren dit in de laatste fase met een speciale nakijkkaart. Met de blauwe bril controleer je grammatica en zinsbouw. En met de rode bril controleer je spelling en interpunctie. Zo zien leerlingen dat spelling, grammatica en schrijven echt bij elkaar horen. Wil je meer lezen over toepassingsopdrachten in Taaljacht? Lees dan dit artikel.
Meer over Taaljacht en de nieuwe kerndoelen vind je toegelicht in dit artikel uit eind 2025. Of kijk op onze kerndoelenpagina. Weinig tijd? Je kunt hieronder ook meteen de factsheet downloaden.
De nieuwe kerndoelen Nederlands vind je op de site van het SLO.